אאא

כבר שישים שנה זה אנחנו והם.

שישים שנה בהם אנחנו זרים ב'ארץ הנהדרת' שלנו. ארץ הקודש, ציון, ירושלים, אליה היו נשואות עיניהם של אבותינו במשך אלפיים שנות גלות. 

וכעת תחושת הזרות מגיעה לנקודת רתיחה, המתקפות נגד הציבור החרדי מגיעות לשפל חדש. 

לכאורה הייתי צריך לומר לשיא חדש, אך מה לעשות וההתקפות על הציבור החרדי הם שפל.

החרדים הפכו שעיר לעזאזאל, דמם מותר.

אתמול שודרה תוכנית סאטירה פופולרית בציבור הכללי, "ארץ נהדרת" שמה.  כותביה של התוכנית האמורה עשו לעצמם מנהג קבוע לשים ללעג ולקלס את הציבור החרדי (והדתי בכלל).  

אתמול הם שוב בחרו להציג את סטראוטיפ החרדי מוצץ הדם כנטל על החברה הישראלית.

המערכון נעשה כפרודיה על פרסומת של רשות המיסים.  

בפרסומת המקורית, על רקע מוזיקה דרמטית אומר השחקן "שמתם לב שיש אנשים שחיים על חשבונינו" וברקע נראים אנשי צללים שחורים, הרוכבים על גבם של אזרחים  משלמי מיסים. 

במערכון של ארץ נהדרת נראה ישראלי ממוצע לומד ליב"ה, משכנע את חבירו לשלם מיסים, החבר כמובן משתכנע, והישראלי היפה, כשאושר נסוך על פניו אומר "יופי, עכשיו אפשר להעביר את הכספים לבריאות, לרווחה", אך בעודו מדבר, צועק חרדי הרכוב על כתיפיו של משלם מיסים (בדיוק כמו איש הצללים השחור בפרסומת של רשות המיסים) "עכשיו אפשר להעביר את הכספים אלינו". 

החרדי של ארץ נהדרת, מגומגם לבוש ברישול, סטראוטיפי להחריד, ובנוסף לכל הוא גם רוכב על גבם של החילוניים המסכנים. 

הקו הדק העובר בן סאטירה לבין הסתה נחצה במערכון אתמול. 

וראו את גודל האבסורד.

דווקא אותם חילוניים שמטיפים לנו בכל הזדמנות על לימודי ליב"ה, אלה המבקשים להציג את עצמם כרציונלים, מתמטים, כאלה שמסתמכים על נתונים מדעיים. הם אלו שמציגים את הציבור החרדי (את כל מי שהוא בעצם לא כמותם) בצורה מעוותת, שמסתמכת על מקורות אפלים בתודעה שלהם. 

הם אלה שטוענים טענות חסרות בסיס, סטראוטיפיות הסמוכות על כרעי התרנגולת. כנגד מגזר שלם - מאות אלפים. 

האם באמת החרדים רוכבים על החברה הישראלית?

האמת שאין זה המקום להגיש את הכל הנתונים, וזה בהחלט ראוי לידיעה נפרדת ומפורטת. אך בניגוד ל"ידידינו" בתקשורת הכללית, אנחנו כן מתבססים על נתונים.

הוצאות המדינה על התלמיד החרדי הן פחות מחצי ביחס לתלמיד במוסד הממלכתי

אחוז התלמידים במגזר החרדי הוא לפחות 12% מכלל התלמידים בישראל.החשבון הפשוט מראה שלמוסדות החינוך החרדיים, מגיע בהערכה כ-12% מהתקציב, שהם כ- 4.1 מיליארד ₪. מוסדות החינוך החרדיים מקבלים בפועל רק 1.7 מיליון ₪ בלבד ,שזה פחות מחצי התקציב לתלמיד חרדי ביחס לעמיתו ממערכת החינוך הממלכתית.

אם החרדים יעבדו אז יהיה פה יותר טוב?

פרופ' ירון זליכה, כבר טען פעמים רבות בעבר, שברגע שכל החרדים יצאו לשוק העבודה, הכלכלה הישראלית תעמוד לפני משבר.  אחוז האבטלה במדינה יזנק במקרה כזה ל30%.

החרדים לא משלמים מיסים?

אפשר לטעון שלא כל החרדים עובדים, אך אלו שעובדים משלמים מיסים כחוק ככל עמיתיהם. יתר על כן החרדים משלמים על ידי מיסים עקיפים מליארדים רבים לקופת המדינה, הרבה יותר מכל חרדי ממוצע. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ההוצאה הממוצעת של משפחה חרדית בת 9 נפשות על מוצרי צריכה, עולה עשרות מונים על הוצאה של משפחה חילונית בת 4 נפשות. על ידי מע"מ שמשולם בהתאם להוצאות המשפחה.

וכל זה רק על קצה המזלג. 

לא רק שהחרדים לא מוצצים את קופת המדינה, הם לא מקבלים את מה שמגיע להם. לפני שקוראים לחרדים שישאו בנטל בצורה שוויונית, צריך לתת לחרדים שוויון זכויות. 

בקיצור: אפשר לצחוק, אפשר להתלונן, אך אסור להסית, אסור לשקר, אסור לרמות את הציבור במסווה של סאטירה.

אך את כותביה של 'ארץ נהדרת", העובדות לא מבלבלות, יורים את החץ ורק אז מסמנים את המטרה.