אאא

דרמה במועצת גדולי התורה של תנועת דגל התורה: הערב (שלישי) הודיע הגאון רבי יהודה עדס, ראש ישיבת 'קול יעקב' כי הינו פורש מ'המועצת', וזאת בשל חולשה ובריאות לקויה.

לדברי העיתונאי איתי גדסי, בזמן הקרוב צפויות להתקיים ישיבות רבות של מועצת גדולי התורה לקראת הבחירות הקרובות ברשויות המקומיות ועל כן הינו מודיע מראש שאין בכוחו להשתתף באותן ישיבות מכריעות.

ל'כיכר השבת' נודע, כי בימים האחרונים שיגר הרב עדס מכתב ליו"ר ועד הישיבות בו הוא מפרט כי בשל סיבות בריאותיות הוא בוחר לפרוש הן מהחברות בועד הישיבות והן מהחברות במועצת גדולי התורה של התנועה.

הרב עדס מסביר כי בעקבות הוראתם של גדולי ישראל מרן הגרי"ש אלישיב זצ״ל ומרן הגראיל שטיינמן שליט״א הוא היה שותף בהכרעות ציבוריות, אולם כעת בעקבות ההידרדרות במצבו הוא יפסיק לעשות זאת, כשהוא מבהיר כי הוא חש שאינו ראוי להנהגת הדור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מנגד, גורמים אחרים בתנועה הליטאית טענו באוזני 'כיכר השבת' כי יש לפרישה הדרמטית קשר ישיר גם לחילוקי הדעות ולפילוג בציבור הליטאי כאשר לאורך תקופה ארוכה השתדל הרב עדס 'ללכת בין הטיפות' ולהסתדר עם כל ראשי הישיבות, אך כעת לקראת התקופה הסוערת העומדת בפתח, ברצונו של הרב עדס להרחיק עצמו מההכרעות הציבוריות.

יצויין, כי לפני הבחירות האחרונות לכנסת, כשהיה צפוי עדיין שמפלגת 'נצח' תתמודד כמפלגה עצמאית, התבטא הרב עדס כי אינו רוצה להכריע בשאלה לאיזו מפלגה להצביע, דברים שגרמו לסערה גדולה בציבור הליטאי. 

בנוסף, בתקופה האחרונה, קרא הרב עדס יחד עם חבר נוסף ב'מועצת' להשתתף בהפגנת הרבבות נגד גזירת הגיוס, הפגנה שהייתה מנוגדת לדעתם של חלק מגדולי ישראל ובהם מרן הגראי"ל שטיינמן ומרן הגר"ח קנייבסקי.