אאא

תסתכלו מסביבכם, הכל מעוצב, המהפכה הטכנולוגית הביאה עמה מהפכת עיצוב אדירה שאת השלכותיה אתם רואים בכל מקום סביבכם, בעולם המחשוב בפרט - מהעיצוב המודרני של האייפד או של הלפטופ שלכם, וכלה במערכות ההפעלה שלהם. ובעיצוב הבית והסביבה בכלל, תחום שתופס תאוצה בפני עצמו.

אולי אתם לא שמים לב, אבל גם כעת, שאתם קוראים את הכתבה ישנם סביבה אינספור פריטים המעוצבים ומתוכננים כדי לעצב את חווית הקריאה שלכם. בסוף שנות התשעים ובתחילת שנות האלפיים עיצוב היה דבר זניח, אך כיום הוא מוביל את המערכות. אם פעם חשבו שעיצוב הוא מותרות, כיום ההבנה ברורה – מוצר טוב ללא עיצוב טוב – לא מוכר.

בעולם התקשורת החזותית לעיצוב תפקיד מכריע אף יותר, אתר אינטרנט המכבד את עצמו או חברה גדולה לא יכולים לעלות לאוויר בלי עיצוב מדויק ומתוחכם, אחרת, הפגיעה במותג היא מידית. אם זה תפיסת המותג כזול ופשוט, או נטישת אתר האינטרנט בשל עיצוב וממשק קלוקלים.

וכאן מגיעה הנקודה שלנו. מאחורי המותגים, הסלוגנים המפוצצים, אתרי האינטרנט וסרטוני האנימציה המדהימים ישנם אלפי אנשים יצירתיים שעובדים באחד התחומים 'החמים' שמציע עולם העיצוב - תקשורת חזותית.

עולם האומנות עבר מהפכה, ומציור שמן על בד, האומנים של היום עברו לעכבר על מסך, וככל שעולם הטכנולוגיה צועד קדימה העיצוב הופך להיות אלמנט מרכזי בחיינו.

מה שחשוב לנו - הסטודנטיות החרדיות - זה שהתפתחות אדירה שכזו בעיצוב מזמינה לנו אינספור אפשרויות עבודה. צריך להבין, לא מדובר בהזדמנות תעסוקתית רגילה, עולם העיצוב מציע משכורות מכובדות מאוד.

חברות ענק ממותגות, אתרי קניות באינטרנט ואתרי חדשות משלמים הון רב כדי לקבל את המוצר המעוצב, היצירתי והיפה ביותר. כך שהטובות ביותר הופכות למוצר נדיר בשוק המלא בבינוניות.

וכך, על פי כללי ההיצע ביקוש הקלאסיים, מרוויחות המעצבות הטובות שכר גבוה. שלדבריו העוסקות במקצוע משתווה פעמים רבות לשכר בעולם ההייטק.

שרה, בוגרת 'סיעור מוחות', מסבירה מה הסוד של בוגרות המרכז, "הטובות ביותר פשוט באות ל'סיעור מוחות', מכאן יוצאות מקצועניות בשוק מסתובבות הרבה שעוסקות במקצוע, אבל בעלי העסקים של היום מבינים, והם דורשים את המובילות בתחום", תוך כדי השיחה עם שרה, מתקשר לקוח. שרה דוחה אותו מפאת לחץ עבודה, אך הוא חוזר אליה - מעדיף לדחות את הקמפיין לשבוע הבא כדי לקבל עבודה מקצועית.

מנהלת המרכז מאשרת את דבריה של שרה ומסבירה, "מי שלא מובילה בתחום הזה נעלמת, אצלנו מלמדים להוביל, ליזום ולדעת להתנהל באופן עצמאי ולתת את המוצר המקצועי ביותר הקיים בשוק, מה שהופך את הבוגרות שלנו למבוקשות ביותר. כל יום אני מקבלת טלפונים, מאנשים שמחפשים מעצבות ברמה גבוהה - בוגרות 'סיעור מוחות'".

'סיעור מוחות': ראש החץ של עולם העיצוב החרדי

"בעוד שבאקדמיה יוצאים עם הרבה מידע תיאורטי ש'נזרק לפח' עם תחילת העבודה בחיים האמתיים, ב'סיעור מוחות' עובדים על הפרקטיקה", אומרת מנהלת המרכז, "שנת לימודים של 'סיעור מוחות' נותנת רבע מתואר אקדמי! יחד עם הסכמים מסודרים להשלמת תואר לאילו שרוצות. זה פועל יוצא מכך שתוכנית הלימודים נבנית במיוחד כדי שהתלמידות יצאו עם כל הידע הנדרש להתחיל לעבוד ולהתפרנס מיד עם סיום הלימודים".

מנהלת המרכז לא לבד, מי שהה יו"ר אגודת הגרפיקאים לשעבר, לא חוסך שבחים מהמרכז ללימודי עיצוב חזותי, "זו המכללה הכי טובה בארץ לתקשורת חזותית מתוך 27 המכללות שאני רגיל לבחון". לדבריו של רוזנפלד מצטרפים אנשי מקצוע בדרגים הבכירים ביותר של עולם הפרסום ולא חוסכים שבחים מהמרכז החרדי, מאיר אשל, מי שאחראי על עיצוב שטרות הכסף שבכיסכם ואף על עיצובם של רוב בולי דואר הישראליים, משווה את 'סיעור מוחות' ללא פחות מבית הספר היוקרתי לעיצוב - בצלאל, "מה שאני רואה פה לא ראיתי אף בבצלאל בזמן ששימשתי שם כמרצה".

נעם מנלה , מי שמוגדר על ידי פרסומאים רבים כ"גורו של עולם הפרסום", ומחבר ספרים בתחום, הפסיק לתת הרצאות בכל בתי הספר, אך דווקא 'סיעור מוחות' עדיין קרוב ללבו והתלמידים זוכים לקבל את רזי המקצוע מאחד המוחות המבריקים בתעשייה.

השבחים לא באים על חלל ריק, ב'סיעור מוחות', או אם תרצו 'המרכז לעיצוב ולתקשורת חזותית', 'תופרים' כל שנה מחדש את תוכניות הלימודים באופן ייחודי המביא לתלמידות את הידע החדשני והאיכותי ביותר הקיים בתחום אותו הן לומדות. דווקא במקום הכי חרדי והכי לא מתחנחן בפני החילוניות, שומרים על דינמיות, קידמה וחדשנות בהן יכולות המכללות הגדולות רק לקנא.

מנהלת המרכז, "אצלנו מרצים הטובים ביותר בכל תחום. כשזה מגיע לרמה האקדמית אני לא חוסכת. את אותם מרצים שמביאים במקומות אחרים רק לימי עיון בגלל השכר הגבוה, אצלנו הם המרצים באופן שוטף".

"המקצועיות היא פונקציה של ניסיון רב שנים בבניית תכניות לימודים", אומרת המנהלת, ומסבירה כיצד מוודאים כי חומר הלימוד הוא העדכני ביותר, "העדכנות נרכשת ביסודיות ובהתמדה בתערוכות וכנסים בעולם בהם מוצגים הטכנולוגיות, התוכנות והשיטות החדשניות ביותר. וכמובן צוות המרצים האיכותי ללא פשרות שמביא עמו ידע שאין לו תחליף".

לא רק על רמה אקדמית גבוהה מקפידים ב'סיעור מוחות', הנהלת המכללה בוררת גם את איכות התלמידות. 'סיעור מוחות' כשמו כן הוא, מרכז את אחד ממאגרי המוחות היותר מחודדים בעולם העיצוב החרדי. צוות המכללה מעניק ליווי פרטני ואישי לתלמידות כדי למצות את מלא הפוטנציאל מכל תלמידה ותלמידה.

מה תוכלו ללמוד ב'סיעור מוחות'?

בימים אלו נפתח מסלול עיצוב פנים בניהול של האדריכל האיטלקי בנג'מין הרשטיין, מחלקה מורחבת טרנדית ועדכנית. התוכנית משלבת באופן הייחודי רק לסיעור מוחות, מינון נכון של פרקטיקה ועיצוב -לבנות בית יפה שגם משרת את הלקוחות.

1. עיצוב, פלנינג יחצ וקופי.

2. בניה ועיצוב אתרים

3. ערכית וידוא ואומניות המסך

4. איור דיגטלי

5. תלת מימד.

לפרטים נוספים הקליקי עכשיו >