אאא

לפני כשנה נחשפה פרשת התעללות חסרת תקדים בירושלים. אם שנשמעה על פי החשד לעצותיו של "הרב" אליאור חן התעללה בילדיה באכזריות, עד כי אחד מהם שקע בתרדמת ממנה לא התעורר עד היום. בעקבות הפרשה התפרקה המשפחה כליל, וכעת נאלץ הבן הצעיר, החוגג בר מצווה בקרוב, להיעזר בארגוני צדקה.

מיכאל (שם בדוי‭,(‬ השלישי מבין שמונת ילדי המשפחה שנפלה על פי החשד קרש בן להתעללות של חן, אמור לחגוג בימים הקרובים בר מצווה. כרגע, לא ברור אם יוכל לקיים את הטקס.

אחיו הקטן, בן ארבע וחצי בסך הכל, עדיין שוכב בבית החולים במצב של צמח, אחרי שספג, על פי החשד, מכות ועבר התעללות פיזית מחרידה. אח אחר, בן חמש וחצי, עבר תהליך שיקום מוצלח לכוויות הקשות שפגעו ברגליו כתוצאה מהצמדתו לתנור חשמלי, אולם עדיין נזקק לטיפולים רבים. אמם של הילדים, החשודה כי הוציאה לפועל את רעיונותיו השטניים של חן, נתונה במעצר מאז התפוצצה הפרשה, ולא ברור אם תרצה או תוכל לקחת חלק בבר המצווה. אבי הילדים אינו עובד, שכן נותר לבדו במערכה על איחוי פצעי הילדים. מעבר להתעללויות הקשות.

כעת מתגייס ארגון חסד ירושלמי, בניסיון לאפשר למיכאל רגעים ספורים של נחת אחרי התופת שעבר. ארגון "כרמי העיר" התפרסם בשל בית התמחוי הייחודי שהקים, אשר פועל כמסעדה לכל דבר כדי לא לבייש את האוכלים בו, המתבקשים לשלם כפי יכולתם. בימים האחרונים מנסים אנשי הארגון לגייס תרומות, כדי להפיק לילד הצעיר בר מצווה "שלא תהיה שונה משל שום ילד אחר בגילו‭,"‬ כדבריו של יושב ראש "כרמי העיר" יהודה אזרד. "ילדי המשפחה סבלו מספיק מהתעש ללות נבזית. זאת הזדמנות להחזיר לילד חיוך ביום בר המצווה שלו‭,"‬ אמר אזרד. "ננסה לעשות הכל כדי לפצות אותו על התקופה הנוראה שעברה עליו. ההוצאות המשפחתיות של הטיפול בילדים והעובדה שהאבא הפך להיות אבא ואמא ואינו יכול לעבוד הפילו על כרמי העיר את המשימה ללוות את המשפחה‭."‬