אאא

המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב נפתח בירידות שערים קלות:

מדד ת"א 25 יורד ב-0.26% ל-858.22 נקודות.

מדד ת"א 100 יורד ב-0.22% ל-783.09 נקודות.

מדד תל-טק יורד ב-1.15% ל-173.3 נקודות.

מדד נדל"ן יורד ב-0.48% ל-246.54 נקודות.

בשבוע הקרוב באחד-העם יתקיים שבוע מסחר מקוצר, ביום חמישי לא תהיה פעילות לרגל ערב חג השבועות, ולכן הפקיעה של אופציות המעו"ף והבנקים תוקדם ביום אחד, מיום חמישי לרביעי.

השבוע עונת הדו"חות בבורסה בת"א תיכנס לישורת האחרונה, והמשקיעים יוכלו להגיב לפרסום תוצאותיהן של חברות מובילות במשק, דוגמת בנק הפועלים וסלקום (ג´), הבנק הבינלאומי (ד´) ועוד. ביום שני צפויה להתפרסם החלטת הריבית לחודש יוני, כשההערכות בשוק ההון הן כי היא תישאר על כנה - 0.5% בלבד. נזכיר, כי בנק ישראל עדיין מפעיל שני כלים מוניטריים לא קונבנציונליים: רכישת מט´´ח (100 מיליון דולר מדי יום) ורכישת אג´´ח ממשלתיות בשוק המשני (200 מיליון שקלים ליום). בשוק ההון מדגישים את חשיבות "הודעת הריבית" אף שכנראה לא תשתנה, ובה ינסו לאתר רמזים לגבי המשך הפעלת שתי תוכניות הרכישה וכן לגבי המשך המדיניות האינפלציונית המכוונת שנוקטת הבנק.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

זירת המט"ח תוסיף לרכז עניין, לאחר שהדולר צנח מול השקל בסיום שבוע המסחר הבין-בנקאי לרמת שפל של 4 חודשים - 3.96 שקלים.

כלכלני לאומי: לנוכח ביצועי השוק בתקופה האחרונה - עולה הסבירות לתיקון

כלכלני בנק לאומי מעריכים, כי האווירה האופטימית באחד-העם ניכרת, בין השאר, בהתייחסות לתוצאות החברות לרבעון הראשון של 2009. הציפיות הפסימיות מביאות לריבוי הפתעות חיוביות, ועיקר תשומת הלב של המשקיעים ניתנת דווקא לסימנים החיוביים לכך ששיאו של המשבר מאחורינו. הכלכלנים חוזרים על ההערכה, כי התמקדות המשקיעים בסימנים אופטימיים לכך ששיאו של המשבר מאחורינו, תוך התעלמות מהיות הסביבה המאקרו-כלכלית עגומה, עשויה לתמוך בהמשך המגמה החיובית. יחד עם זאת, לנוכח ביצועי השוק המקומי בתקופה האחרונה עולה הסבירות לתיקון.

כלכלני הפועלים: בטווח הבינוני והארוך המגמה החיובית תימשך בשווקים

כלכלני בנק הפועלים מעריכים כי בטווח הבינוני רמות המחירים הנוכחיות, וההערכות כי הידרדרות הכלכלה הגלובלית נמצאת במגמת בלימה, עשויות לתמוך במגמה החיובית בשווקים. עם זאת, גל העליות של החודשים האחרונים פותח אפשרות למימושי רווחים, כפי שנרשמו בשוק לפני מספר ימים, והם סבורים כי יתכנו תיקונים נוספים גם בהמשך. "הערכתנו היא כי בטווח הבינוני והארוך המגמה החיובית תימשך בשווקים. העלייה החזויה באינפלציה על רקע העלאות המסים שחלקן כבר נכנסו לתוקפן, הנה טכנית וחד פעמית, ולהערכתנו לא תביא להעלאת הריבית במשק בחודשים הקרובים". הם אומרים.