אאא

פרשת המרד בישיבת חברון גבעת מרדכי מגיעה לשיאים חדשים: הרב יוסף חברוני, מראשי וממנהלי הישיבה, שב אמש (שני) מחו"ל לביתו שבשכונת הר נוף בירושלים, אולם עד עתה לא הגיע למבנה הישיבה בשכונת גבעת מרדכי.

מתברר כי הרב חברוני זועם על כוונת ראשי הישיבה הגאונים הרב משה פרבשטיין והרב נחמן טוקר להגיע להסדר עם שמונת הבחורים שסולקו מספסל הלימודים זאת במטרה להשיבם אל הישיבה.

מקורביו של הרב חברוני כועסים על הפגיעה בו וסבורים כי על אותם תלמידים לחפש לעצמם מסגרת לימודים חילופית. "לא ייתכן שבחורים ימרדו ויפעלו בניגוד לעמדת ראשי הישיבה", הם אומרים.

יצויין כי על פי הדיווח בקו החשיפות מצדד הגאון רבי דוד כהן בעמדתו של הרב חברוני וסבור אף הוא כי אין להשיב את הבחורים המורדים וכי יש לסלקם לצמיתות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"בחורים שאינם יודעים לקבל על עצמם מרות, אין מקומם בישיבה הנחשבת", טען הגר"ד כהן.

כך או אחרת, בעקבות המשבר, מתעכבת העברת המשכורות לעובדי הישיבה זאת בשל חילוקי הדעות הללו בהנהלה ואי מציאת פתרון מוסכם על כולם.

כזכור, ה"מרד" החל לאחר שחלק מבחורי הישיבה הנחשבת, מחו על כוונת הרב חברוני לבטל את מנהג ה"פורים רוב" המיתולוגי כשהם טוענים שמדובר במסורת רבת שנים ועליה להימשך. כנגד הרב חברוני רוססו על קירות הישיבה כתובות גרפיטי וכן הופצו פשקווילים חריפים בגנותו.