אאא

המתח בגבעה גובר: הערב (רביעי) יצאו מאות מבחורי ישיבת חברון גבעת מרדכי בריקודי מחאה סוערים ברחבת הישיבה, וזאת במחאה על סילוקם של 8 הבחורים שהואשמו בהפצת פשקווילים וכרוזים כנגד הרב יוסף חברוני מראשי הישיבה בשל הטענות כלפיו כי ביטל את מנהג ה"פורים רב" המיתולוגי בישיבה ללא סיבה מוצדקת.

הבחורים שרו "עוצו עצה ותופר" וכן "ציון הלא תשאלי לשלום אסירייך", כשהם מאיימים להמשיך את המרד באם הנהלת הישיבה לא תיכנע לדרישותיהם להשיב את הבחורים ש"הועפו" וכן להשאיר את מנהג "הרב של פורים" על כנו.

בסרטון שמתעד את ריקוד המחאה נשמע אחד הבחורים אומר: "זה נראה כמו האביב הערבי בכיכר תחריר". 

כאמור, לאור פרשת הגרפיטי והפשקווילים שפורסמו על-ידי בחורי הישיבה כנגד חלק מראשי ומנהלי הישיבה בראשם הגאון רבי יוסף חברוני, בשל הדרישה לבטל את מנהג ה"פורים רוב" המסורתי בחברון, התכנסה בשעות הצהריים הנהלת הישיבה לדיון מיוחד.

בתום הדיון, הוחלט בהנהלה לסלק מספסל הלימודים שמונה בחורים שלטענתם אשמים בפרובוקציות המאורגנות ובמרד כנגד הרב חברוני.

לשמונת התלמידים הובהר כי הם אינם נחשבים עוד לחלק מתלמידי הישיבה וכי עליהם לחפש אחר מקום לימודים אחר.

אלא שהצעד הדרמטי לא סייע בהרגעת הרוחות אלא להיפך, גרם לתסיסה גדולה יותר, כשבשעות האחרונות התארגנו עשרות בחורים שחתמו על עצומה נחרצת בה הם מאיימים שלא להתייצב מחר לסדר א' ולהחרים את הלימוד עד אשר תודיע ההנהלה על "כניעתה" ותחזיר את הבחורים שסולקו.

"תמיד היה ידוע שרוח הישיבה בחברון הינה ליברלית יותר וכי למשקל דעתם של הבחורים יש אמירה בחיי הישיבה, כעת גורמים שונים מנסים לשנות זאת", מביע את זעמו ד' בחור בוועד שני.

"לא ניתן להנהלה להשתלט עלינו בצורה דיקטטורית תוך סתימת פיות כאן זה לא שלטון פוטין", הם אומרים בכעס ומאיימים להחריף את המאבק בימים הקרובים.

תגובת הנהלת הישיבה לא נתקבלה.