הרב אברהם יוסף (צילום: ברלה שיינר)
אאא


בשבוע האחרון נשמעו האשמות, מכיוונם של חבר-הכנסת הרב חיים אמסלם והמחזיר התשובה הרב אמנון יצחק - שהם לא יכולים להיכנס למרן הגר"ע יוסף שליט"א.

במוצאי-שבת שעברה, הגר"ע יוסף הצהיר כי רק הוא קובע מי ייכנס ומי לא. היום, בנו, הרב אברהם יוסף, מתייחס אף הוא לסוגייה.

בראיון למרדכי לביא ברדיו "קול חי" התייחס לכך הרב אברהם יוסף. "אבא הוא מבוגר, זה לא כמו לפני ארבעים שנה שכל מאן דבעי יכל להיכנס. אני בעצמי, לפני שמחות משפחתיות, שוקל כל פעם מחדש אם להזמין את אבא".

הרב יוסף התייחס גם לטענתו של הרב אמנון יצחק בנושא. "הרב אמנון הוא ידיד שלי. מי שרוצה יכנס לאתר שופר, יראה אותי בהופעה חיה, ללא כל תמורה. אין לי שום הווה אמינא לקבל איזו תועלת בהשתתפות בכל פעולותיו הנהדרות של הרב יצחק.

"התלוו אל הרב אמנון יצחק אנשים לא טובים. אני לא בא כעת לדון מי זה הרב אמנון, אבל כבודו של אבא שלי יקר לי. הדין של זמרים שמרקידים מעורב - מותר לשמוע אותם. זו הלכה. עם הלכה לא מתחכמים.

"יש עוד דבר, שלא להשתתף בהופעות פומביות. במידה ויש הופעה מעורבת, פה הדעה של אבא שלי נחרצת - כמו כל גדולי הדור - לא נכון להשתתף באירועים כאלה.

"לצאת בחרמות? זו לא דרכם של הרבנים הספרדים.

"לומר שעובדים על הרב, לומר שמאכילים אותו מה שרוצים, זו חוצפה. היה לא תהיה. על זה אני יכול למחות בתוקף. אי אפשר לעשות בשום אופן דבר שכזה".

באתר מורשת, נשאל הרב יוסף: "הרב, אני שומע שמועות על מרן הרב עובדיה יוסף שאנשי ביתו לא מכניסים אנשים מסוימים מסיבות כאלה ואחרות.. אני ברוך ה´ כל מוצאי שבת שומע לשיעור של מרן ושמעתי את מרן מכחיש את הדבר הזה בכל תוקף...

"אבל אני בכל זאת מבולבל כי אני שומע רב גדול תלמיד חכם שגם טוען את זה בנושא הזמרים וחבר כנסת שהוא בעצם גם רב שטוען אותו דבר ושאני שומע שמרן בכה על אותו חבר כנסת כואב לי שאולי באמת מעלימים דברים ממרן אני באמת הרב לא מדבר מבחינת פוליטית ממש לא אבל זה מבלבל מאוד אודה לרב אם אתייחס לשאלה".

"יש אנשים שלא מכבדים את מרן"

וכך משיב לו הרב אברהם יוסף: "אבי מורינו שליט´´א אינו צעיר ואינו בריא, וחובה על הקרובים אליו לשמור על בריאותו ככל האפשר.

"יש אנשים שבלשון המעטה אינם מכבדים את מרן שליט´´א ונושא הזמרים והחבר כנסת זה הסימפטום, והשאלה מה קדם למה העיגולים או המטרה.

"מי שרוצה לנצל את ´´דעתו´´ ולקבל סיוע ממרן שליט´´א, שיכבד את דעת מרן בכל הנושאים. הדרך ארץ היא שלפני שיורים את דעתו פונים לקבל תשובה מה דעת הרב".

וכך, במילים חריפות אלו, חותם הרב אברהם יוסף, את תשובתו: "למרן אין זמן לתככנים! למרן אין זמן לבעלי אינטרסים!".

"לא נותנים לי להיכנס למרן"

לפני שבועיים התלונן אמסלם כי לא נותנים לו להיכנס למרן. השבוע, היה זה הרב אמנון יצחק שטען שלא נותנים לו להיכנס לקודש.

"לא נתנו לי להשמיע את דברי אצל הרב", אמר הרב אמנון יצחק במהלך הרצאה בשבועות האחרונים, "ועד היום אני מבקש להיכנס ולא נותנים לי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אם אתם לא מכניסים אותי, ברור שאתם רוצים להעלים את המציאות ממי שאני רוצה להגיע אליו. הבעיה ידועה.

"אדרבה: תביאו לי את הבן-אדם שיכניס אותי לרב. אני מוכן לקבל גם מכות. הצלפות. בזיונות. מה שאתם רוצים. תכניסו אותי, לא מפחד. אני את האמת שלי אגיד".

הרב יצחק הוסיף: "עשיתי נסיונות בלתי נדלים בשביל להגיע לרב. שתלתי אנשים שיכנסו אליו, ולא הצלחתי. היה בן אדם שהלך אצל הרב למנחה, והמתין עד שהרב יצא. הזכיר את השם שלי וזרקו אותו.

"הוא עשה תרגיל נוסף: כשליוו את הרב במוצאי שבת למעלית, הוא צעק ארבע פעמים: ´מרן, מרן, הרב אמנון יצחק רוצה להיפגש איתך´. דחפו אותו, כמעט הרביצו לו מכות, זרקו אותו משם".