פפנהיים בסימפוזיון
פפנהיים בסימפוזיון
פפנהיים בסימפוזיון
אאא

שימו את אבא טורצקי בראש, הושיבו לימינו את שמואל חיים פפנהיים מצד אחד, את אברימי קרויזר מצד שני, ולקינוח את זליג אורלנסקי סגן רה"ע אלעד, והרי לכם מתכון מיוחד לתבערה.

כשטורצקי במרכז, אף אחד לא ימלט משום שאלה קשה, גם לא מסתם עקיצה נאה. לפעמים היה זה פפנהיים, אחר כך היה זה קרויזר, וחוזר חלילה. כשבאמצע מהוים קטעי הקישור של טורצקי, אטרקציה מיוחדת בפני עצמה.

הקיץ הזה היה הרב אבא טורצקי "מלך הסיפוזיונים". כל המנחים דאשתקד נעלמו מן הזירה, תחת ידו עברו השנה פרוש, גפני, יעקב אשר, זייברט, פינדרוס, פפנהיים, קרויזר, אורלנסקי, ועוד רבים וטובים, מרשימת המוכבדים שהתארחו בקמפים של עולם הישיבות והביאו קצת מצב רוח ואדרנלין פוליטי לבחורים הנופשים.

בעטיים של הסיפוזיונים הללו זכה אמנם טורצקי לקיתון במדורו של הרב יעקב ב. פרידמן מ'בקהילה'. אלא שטורצקי, כמו טורצקי, לא נותר חייב: "ישנם כאלו שלא הוזמנו וזה מוציא אותם מדעתם" לעג טורצקי בטור מיוחד ל'כיכר השבת'.

אז עבור מי שלא זכה להכיר את האנשים שבנדון, ובפרט את הרב אברהם אבא טורצקי - השווה כתבה נפרדת, מגיש לכם 'כיכר השבת', את ההקלטה המלאה של הסיפמוזיון בישיבת 'אור יהודה' שנערך בשבוע שעבר.