אאא

אלפי חסידי חב"ד בכל הארץ יעזבו ביום פורים את הבית והמשפחה וישתלבו במבצע הגדול של צעירי חב"ד, לזיכוי המוני ישראל במצוות הפורים. מאות אלפי משלוחי מנות יחולקו לחיילי צה"ל ולאנשי כוחות הביטחון האחרים, למאושפזים במרכזים הרפואיים ולאסירים בבתי הסוהר.

במאות מקומות יקראו את מגילת אסתר ויאפשרו לנוכחים לקיים גם את מצוות מתנות לאביונים.

בחלוקת משלוחי המנות יבקשו פעילי חב"ד ממקבלי המנות להחליף אותן זה עם זה, וכך יקיימו במקום את המצווה. ניסיון השנים שעברו הוכיח שהציבור מקבל את הפעילות בשמחה רבה, ונענה לקריאה לקיים את מצוות הפורים.

בשבועות האחרונים עבדו במטה צעירי חב"ד סביב השעון בהכנת מאות אלפי המארזים של משלוחי המנות ובשינועם למאתיים שבעים ושישה בתי חב"ד הפרוסים ברחבי הארץ, שישמשו נקודות יציאה. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זי"ע לימד אותנו ששמחת פורים האישית שלנו לא יכולה להיות שלמה כל זמן שיש יהודים שאין להם היכולת לחגוג את פורים כראוי", אומר הרב יוסף אהרונוב, יו"ר צעירי חב"ד. "לכן יוצאים חסידי חב"ד להביא את שמחת פורים ומצוותיו ליהודים הזקוקים לכך".

פעילות מיוחדת תיערך בקרב יותר מאלפיים משפחות נפגעי הטרור והמשפחות השכולות של מערכות ישראל. כל משפחה כזאת תזכה לביקור של צוות מיוחד, שיביא לה את שמחת החג, עם משלוח-מנות מכובד.

צעירי חב"ד גם יערכו קריאות מגילה המוניות בערי הארץ. במקומות רבים אף יוקמו 'אוהלי קריאה' מיוחדים, שבהם ניתן יהיה לשמוע את קריאת המגילה בכל שעה עגולה לאורך כל היממה של פורים.