אאא

במעמד הרב הראשי לישראל, שר הפנים, שר הבינוי והשיכון, ראש עיריית ירושלים, מנכ"ל רשת החינוך לגיל הרך הרב ליאור גבאי, חברי כנסת אישי ציבור, נחנך מרכז יום לגיל הרך בשכונת רמת שלמה בירושלים.

חנוכת המבנה הינה חוליה בשרשרת הפעילות הענפה של הרשת המונה כ-100 מעונות יום וכ-500 משפחתונים הפזורים ברחבי הארץ.

המשתתפים ובהם מנהלת האגף למעונות יום במשרד התמ"ת, הגב´ תמר אלמוג, הביעו את התרשמותם המיוחדת מהסטנדרטים הגבוהים בבניית ובריהוט הכיתות, תוך שימת לב מרבית לכל פרט ופרט.

מעון היום הנוכחי נקרא "מעלות מיכל", ע"ש של המחנכת מיכל מור הי"ד (לבית גבאי), אשר נהרגה בפיגוע טרור ע"י בני עוולה.

הרב הראשי לישראל העלה על נס את נעימות הליכותיו של מנכ"ל הרשת הרב ליאור גבאי, אשר בחן רב הצליח לגרום לכך שהרשת נחשבת כאחת הרשתות המובילות בחינוך לגיל הרך.

בנוסף, ציין הרב הראשי את הערכתו הרבה לרב אשר גבאי, רב המועצה האזורית גלבוע, על מסירות נפשו להפצת היהדות ומשכך, ראויה בתו הי"ד להנצחה בעיר הקודש ירושלים.

ראש העיר ניר ברקת שיבח את פעילות הרשת והתפעל מאוד מפעילותו של הרב ליאור גבאי מנכ"ל נאות מרגלית בישראל. ראש העיר הודיע כי יפעל להרחבת היקף הפעילות בעיר ירושלים, זאת משום שהוא מצא ב"נאות מרגלית" ובעומד בראשה, שותפים נאמנים לעשייה לטובת ילדי ישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חינוך ילדים' ותישארו מעודכנים

בין קטעי שירה וניגון שבוצעו ע"י אומן הכינור ניר סרוסי, המשיכו בדברים שר הפנים ששיבח את עבודתו המצוינת של מנכ"ל הרשת ואת הגשמת חזונו של מרן הרשל"צ הרב עובדיה יוסף שליט"א.

כמו"כ, נשא דברים שר הבינוי והשיכון שסיפר לשומעים את היכרותו המעמיקה עם הרשת ואת החשיבות הרבה המייחס מרן לפעילות לחינוך ילדי ישראל.

בסיום נשא דברים מנכ"ל הרשת, אשר הדגיש את התפיסה של הרשת למצוינות וקליטת כל ילד וילד ללא הבדל ספרדים ואשכנזים, חילונים וחרדים כאחד.

עם סיום הטכס, כובד בקביעת מזוזה הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר שליט"א ובהסרת הלוט התכבדו הרב אשר גבאי, ראש העיר מר ניר ברקת ונציג ההנהלה יצחק כהן.