אאא

המרד בישיבת חברון: היום (חמישי - תענית אסתר) בשעות הצהריים, נכנסו למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי״ל שטיינמן בבני ברק ראשי ישיבת חברון הגאונים רבי משה מרדכי פרבשטין, רבי דוד כהן והרב יוסף חברוני. לקבלת עצה ותושיה במשבר אליו נקלעה הישיבה.

כזכור, הישיבה סוערת בימים אלו בעקבות מרד הבחורים במהלכו רוססו כתובות גרפיטי והופצו פשקווילים בגנותו של הרב חברוני.

הרבנים הגיעו לתפילת מנחה ולאחריה נכנסו אל מרן הרב שטיינמן. בעליית כהן כובד הגר"ד כהן, בשלישי כובד הגר"י חברוני, ובהגבהה כובד הגרמ"מ פרבשטין.

ריקוד המחאה בישיבה, לפני כשבוע (צילום: באדיבות המצלם)

המהומות בישיבה החלו לאחר שקבוצת בחורים מחתה על ביטולו של מנהג ה"פורים רב" המסורתי על ידי חברוני. בהמשך אף הופצו פשקווילים בגנותו וכשכתוצאה מכל החליטה הנהלת הישיבה על "סילוקם" של 8 בחורים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אלא שההתקוממות לא שקטה, ולהיפך התפתחה עוד יותר  - כאשר בתגובה יצאו מאות מבחורי הישיבה לריקוד מחאה ברחבה שלפני הישיבה ובהמשך אף חתמו על עצומה להחרמת סדר א' בהיכל עד שיוחזרו הבחורים המועפים לספסל הלימודים.

הרב פרבשטיין והרב כץ קראו לבחורים שסולקו לשיחת בירור בה סוכם כי ישובו לישיבה לאחר חג הפורים אלא שמנגד גילו הרה"ג רבי דוד כהן והרב חברוני התנגדות עזה לכך וטענו כי לא ייתכן ש"יצא חוטא נשכר".

המהומות שלא נרגעו הקשו על סדרי הלימוד התקינים וגרמו לקרע של ממש בין מנהלי הישיבה. בעקבות כך, נכנסו היום הרבנים הגאונים אל מעונו של מרן הרב שטיינמן על מנת ולקבל את הכרעתו בסוגיה הקשה.