אאא

אלחנן אסתרוביץ', החשוד שעומד מאחורי כתובות הנאצה ב'יד ושם' מתנצל על מעשיו החמורים אך לא מתחרט עליהם.

היום (שני) הגיש עורך הדין יאיר נהוראי ערער לבית המשפט המחוזי בבקשה לשחרר את אסתרוביץ' למעצר בית, לאחר שמעצרו הוארך עד תום ההליכים.

על פני שמונה עמודים, מפרט אסתרוביץ את הסיבה שהביאה אותו לעשות את מה שעשה. "לא התכוונתי לפגוע בזכרונם של הקדושים, לא התכוונתי לפגוע בניצולים שעדיין איתנו. התכוונתי למחות על אלו שסוחרים באסון שאירע לבני עמנו בגלל שאיפותיהם הבלתי נלאות להשגת שלטון וממשלה בכל מחיר יהיה אשר יהיה".

"התכוונתי למחות נגד מוזיאון סלקטיבי שהם הקימו כדי לשמר את שלטונם זה, ולטעון בנבזיות ובגועל שבגלל שהם לא היו אירע האסון לבני עמנו, אך האמת היא, שרק בגלל שהם היו אירע האסון הזה ורק 'הודות' להם, שישה מיליון יהודים נטבחו ונשרפו על ידי הנאצים ועוזריהם".

"אז אני כן מתנצל בכנות בפני כל אותם אלה שנפגעו. סליחה ומחילה, אך לא לזאת הייתה כוונתי. אינני מכחיש שואה, אני עצמי נצר לניצולי שואה, כל משפחתה של סבתי ז"ל נספתה באסון המר...אבל האם אני מצטער על הכתובות שריססתי ועל המחאה שמחיתי?...לא, לא ועוד פעם לא".

בכתב הערעור ששלח נהוראי לבית המשפט כתב בית היתר: "טעה בית המשפט קמא, בקובעו כי קיימת עילת מעצר, זאת על אף העובדה, כי אין חולק על כך, שמעשיו של העורר פוגעים ברגשות הציבור ומקוממים.

"העורר יטען, כי לראשונה נקבע בהחלטת בית משפט בישראל, כי ציור כתובות גרפיטי עולה לכדי עילת מעצר של מסוכנות.
העורר יוסיף ויטען, כי כבר נקבע בבית המשפט העליון, כי באיזון שבין פגיעה ברגשות הציבור לבין חופש הביטוי, לעולם יגבר חופש הביטוי, אף במקרים מקוממים מאלה".

עו"ד יאיר נהוראי אמר ל'כיכר השבת': "אנחנו מקווים שאחרי המכתב והערער הוא ישוחרר למעצר בית".

צפו במכתב המלא.