אאא

כפי שפרסמנו כאן ב'כיכר', בערב שבת האחרון, בעל חנות חדשה בשם 24/7, התכוון לפתוח את חנותו בשבת.

מזכיר הוועדה למען השבת, הרב יצחק גולדקנופף, וחברי מועצת העיר יוסי דייטש ושלמה רוזנשטיין פנו לראש העיר. הלה מצידו שלח את נציגי העירייה להבהיר לבעל החנות כי עליה להיות סגורה בשבת וכי פתיחתה מהווה הפרה של חוקי העזר העירוניים. מה גם שהתברר שלבעל החנות עדיין אין רישיון עסק.

נציגי העירייה הבהירו עוד לבעל החנות כי בכוונתם לשלוח למקום את עובדי אגף הפיקוח לוודא את היות החנות סגורה בשבת.

בפועל, מעדויות הפקחים עולה כי החנות הייתה פתוחה בשבת. 'כיכר השבת' פנה לקבלת תגובתם של גולדקנופף ודייטש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

גולדקנופף ל'כיכר השבת': "אנחנו עשינו את כל מה שמוטל עלינו, דיברנו עם ראש העיר ועם הפיקוח, קיבלנו התחייבות שהנושא יטופל והוא אכן טופל. במוצאי שבת כשהתברר שהאיש הפר את ההבטחות שנתן לנציגי העירייה, דיברנו עם ראש העיר שהבטיח כי כבר מחר יוגש כתב אישום נגד העבריין והוא אף הנחה הערב את היועץ המשפטי לטפל בכך כבר מחר. מה רוצים שנעשה שנפעל במכות? זו לא דרכנו!".

חבר המועצה, יוסי דייטש אומר בשיחה ל'כיכר השבת': "אנחנו נעמוד על כך שהחנות תיסגר לאלתר. אין דין שונה לבתי הכנסת הפועלים ללא אישור ולעסקים הפועלים ללא רישוי עסק. הדבר חמור במיוחד לאור העובדה שבעל החנות נתן את מילתו למנכ"ל העירייה. שוחחנו בצאת השבת עם ראש העיר ומנכ"ל העירייה והעסק הזה ייסגר מיידית".

אתה בטוח שראש העיר יעמוד במילתו? אתה סומך על חביליו?

"אם הם לא יעשו את זה, אז אני מודיע לך, שאני, יוסי דייטש, אפנה לבית המשפט בדרישה לסגור לאלתר את החנות הזו שאין לה אישור עסק והיא מפרה את חוקי העזר העירוניים. מה שחביליו עושה לבתי כנסת שאין להם אישור, ייעשה לחנות שפועלת ללא רישיון עסק".