אאא

ברוך דיין האמת: בשעה האחרונה (שבת) נסתלק לגנזי מרומים נשמתו של הגאון רבי יצחק ברנשטיין זצ"ל, מראשי ישיבת 'כנסת חזקיהו' שברכסים.

תלמידיו קיבלו את ההודעה מיד בצאת השבת, זאת לאחר חודשים שהרב נלחם על חייו בבית החולים. 

הלווייתו תצא מחר בשעה 10:30 מהישיבה ברכסים לעבר בית העלמין בעיר.

הרב זצ"ל נולד לאביו הגאון, רבי חיים ברנשטיין, לפני 78 שנים. כבר בצעירותו נודע כי עדיו לגדולות וניכר בכשרונותיו הברוכים ובמידותיו התרומיות.

בעודו עדיין בגיל ילדות נכנס ללמוד בישיבת כנסת חזקיהו ששכנה בישוב זכרון יעקב. הוא היה תלמידו חביבו של הגאון רבי נח שמעונביץ' ראש הישיבה הראשון של הישיבה שטיפח אותו ודיבר רבות בשבחו ובגדולתו של תלמידו המובהק.

כבר בגיל 17 מינו את הרב זצ"ל לגשת ולשמש כשליח ציבור לפני התיבה בימים הנוראים ומאז עשה זאת עד לשנה האחרונה במשך למעלה מיובל.

בהגיעו לפרקו נישא לרבנית עדינה מישקובסקי, בתו של הגאון רבי שלמה מישקובסקי ונכדתו של המשגיח רבי חזקיהו יוסף מישקובסקי שעל שמו נקראת ישיבה.

מספר שנים לאחר נישואיו העתיקו מנהלי הישיבה את מקומה לישוב כפר חסידים אז החל למסור שיעורים בפני התלמידים באופן סדיר. בהמשך השנים אף החל להשתלב במסירת השיעור הכללי ‫ושיעוריו נודעו לשם ולתהילה בכל עולם הישיבות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב זצ"ל העמיד אחריו במשך השנים מאות ואלפי תלמידים שקנו ממנו תורה ויראה. התלמידים מספרים על גאון עמקן ובקיא בכל השס בעל זיכרון פנומנלי שהאיר פנים לכל אדם והאהיב על תלמידיו את הלימוד והעיון בתורה הקדושה.

הרב ברנשטיין זצ"ל קנה את מקומו בכותל המזרח של הציבור החרדי ברכסים והיה נחשב מגדולי המשפיעים כאשר כל שאלה ציבורית העומדת על הפרק הובאה לעיונו ולהכרעתו.

בחודשים האחרונים נחלש וחלה ובשבועות האחרונים אף הורע מצבו ובהיכלי הישיבות נישאו תפילות נרגשות לרפואתו השלימה.

הרב ברנשטיין זצ"ל הותיר אחריו את רעייתו שתיבדל לחיים ואת 11 ילדיו ההולכים כולם בדרך התורה והיראה.