אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק סיירו היום (שני) בזירת האירוע בכרם שלום, במקום בו נמנע אמש מגה-פיגוע על-ידי חוליית מחבלים.

במהלך הסיור ניתנו סקירות מפי אלוף פיקוד הדרום האלוף טל רוסו וראש השב"כ יורם כהן. רה"מ נפגש עם המפקדים והחיילים שהיו מעורבים בסיכול הפיגוע, ושבחם על הצלחתם. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר במהלך הסיור המיוחד: "אני מבקש לשבח את צה"ל והשב"כ על סיכול פיגוע גדול מאד. נערכתם נכון ופעלתם נכון. אני מבקש גם להביע צער על ההרג של החיילים המצריים. אני חושב שברור שלישראל ולמצרים יש אינטרס משותף לשמור על גבול שקט ביניהן.

"עם זאת מתברר פעם אחר פעם שכשמדובר בביטחון אזרחי ישראל, מדינת ישראל חייבת ויכולה לסמוך רק על עצמה. אין מישהו שיכול למלא את התפקיד הזה זולת צה"ל וזרועות הביטחון של מדינת ישראל וכך נמשיך לנהוג", הוסיף ראש הממשלה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

שר הביטחון אהוד ברק שהתלווה לסיור יחד עם ראש הממשלה אמר: "אנחנו רואים מאחורינו את השריונית שנתפסה על ידי המחבלים אצל המצרים והובאה הנה ונפגעה בתוך מדינת ישראל יש פה ביטוי לחדות, תכליות ויעילות, קודם כל של המערכת המודיעינית, של השב"כ קודם כל, ומוכנות מבצעית חדה של הפיקוד. עומד אתנו, האלוף פיקוד דרום, טל רוסו ומפקד אוגדת עזה תא"ל יוסי בכר, והחיילים בשטח שהגיבו במהירות ומנעו אירוע חמור מאוד".

ברק הוסיף כי "אירוע שהיה יכול להיות, עם חומר הנפץ שהובא במשאית הקטנה שהתפוצצה תכף בהתחלה וחגורות נפץ על 6 או 8 המחבלים שהיו בתוך השריונית הזאת, אין ספק שכניסה שלהם לתוך יישוב או לתוך מחנה צבא בהפתעה, יכול היה לגרום לנזק חמור ביותר. פה שוב הוכח עד כמה חדות מודיעינית, מהירות של תגובה, ויכולת מבצעית עושים את כל ההבדל.

"אני מעריך שזה לא הפעם האחרונה שאנחנו נתקלים בניסיונות לפגוע בנו. אני מקווה שזה יהיה קריאת השכמה למצרים לגבי הצורך להיות חדים ויעילים בצד שלהם. המאבק פה הוא לכל אורך הגבול, גם הגבול המערבי, וגם הגבול סביב רצועת עזה, כנגד הכוונות של מחבלים לפגוע בנו יימשך ואני מקווה שנפגש בהרבה הצלחות מהסוג הזה, צריך להיות זהירים גם מההפך", סיים ברק.