אאא

בדיון שנערך בשעה זו (רביעי) במליאת הכנסת, בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, נאם חבר הכנס מש"ס אוריאל בוסו ודיבר על המצב הקשה בעקבות הקורונה ועל ההסתה הבוטה כנגד הציבור החרדי. 

בוסו פתח ואמר: "אנחנו נמצאים בתקופה שבאמת אף אחד מאיתנו לא הכיר, אף אחד גם לא התנסה. תקופה שמטלטלת את העולם כולו וגם אותנו. תקופה של הבלתי נודע מה יהיה מחר".

"יחד עם זאת", הוסיף בוסו, "מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות הזהירות והאחראיות ביותר ברחבי הגלובוס בכל הקשור להתמודדות עם נגיף הקורונה. החלטות שהתקבלו בזמן הנכון גם אם הם היו קשות ולא מובנות וחלקם אפילו נראו מוגזמות - התגלו כנבונות ומצילות חיים".

"בתקופה מורכבת זו שנחתה על כולנו ללא הודעה מוקדמת, מדינת ישראל עושה הכל כולל הכל בכדי להקל על האזרחים, הן במישור הכלכלי והן במישור הרפואי והמעשי, להשתלט על הנגיף ולבלום אותו מחד, ולהחזיר את החיים למסלולם מאידך".

בוסו עבר לתקוף את האופוזיציה ובעיקר את בנט, "ההתקפות מחוץ של אלו המתיימרים להיות חכמים לאחר מעשה, הם אמירות חלולות וחסרות הבנה. שלא נדבר על זה שכאשר אותם 'מביני דבר'... היו בעמדת המפתח ויכלו לפעול, הם לא יישמו אפילו אחוז אחד ממה שהם מדברים היום. וזה לא היה כל כך מזמן. הזיכרון עדיין עובד, עוד לא יבש הדיו".

"אינני יודע אם יש עוד הרבה מדינות שדאגו כל כך לאזרחים בהיבט הכלכלי כמו אצלנו. אם זה תכנית המענקים לכל אזרח שרק השבוע התבשרו מיליוני אזרחים בפעם השנייה על מענק כספי בחשבון הבנק שלהם, ובעזרת השם מתוכננת פעימה שלישית לקראת החגים, ואם זו התכנית הכלכלית לעצמאים שהצליחה להציל עסקים רבים ומאות אלפי עצמאים מקריסה".

ומעל הכל התכנית החשובה ביותר של השר אריה מכלוף דרעי,"התכנית החברתית הכלכלית", לחלק תלושי מזון לאוכלוסיות המוחלשות במדינה, לא מותרות, לא תפנוקים, אלא - לחם וחלב וקצת קוטג', הבסיס של הבסיס, לא יותר מזה".

"עם ממשלה חברתית כזו", קבע בוסו, "האזרחים מרגישים כאן טוב יותר, בטוח יותר".

ההסתה נגד הציבור החרדי

"אנחנו עדיין בחודש אב, חודש שבו נחרב בית המקדש בעוון שנאת חינם. מה שקורה כאן בתקופה האחרונה מעורר דאגה. מחוץ תשכל חרב ומחדרים אימה. הסתה נוראית משתוללת ללא מעצורים. אם זה נגד הציבור החרדי בפרסומים שקריים ונתונים כוזבים, בסילוף עובדות ומספרים".

"הרי רק השבוע", סיפר בוסו, "נחשפנו לשקר הגס כאשר כותרות ענק בישרו על הגעתם לארץ של 17,000 תלמידי ישיבה שהולכים 'להדביק את המדינה', ופתאום מתגלים נתוני האמת שרובם בכלל סטודנטים או צעירים שבאים לארץ לתכניות לימוד ציוניות ורק פחות מארבעת אלפים הם תלמידי ישיבה". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"האם מישהו טרח להתנצל על הכותרות השקריות", זעם בוסו, "מישהו בכלל ניסה לתקן את זה? להבהיר? להסביר משהו?  האם דם הציבור החרדי כאן הפך להפקר" מסיתים ומדיחים בלי שום ביסוס, בלי לאמת את העובדות, כך כנגד הציבור החרדי וכך כנגד מחנה הימין והרוב הדמוקרטי בישראל ונגד העומד בראשו. הסתה לשם הסתה".

"נתניהו, אתה יודע הסתה מהי"

"מי כמוך, אדוני ראש הממשלה, שיודע הסתה מהי, הסתה יומיומית מתמשכת נגדך ונגד בני המשפחה שלך, באופן חסר תקדים, הסתה שהתחילה בדיבורים וסיסמאות ועברה מאוד מהר לפסים אלימים ולהתבטאויות חמורות ועד לאיומים מפורשים על חייו של ראש הממשלה ושל בני משפחתו". 

"ההסתה הזו עלולה להיגמר רע מאוד. צריך לעצור אותה היום ובכל מחיר. רגע לפני שיהיה מאוחר מידי."

לסיכום אמר בוסו, "יש לנו בהחלט ממה להיות מודאגים, כחברה, כעם, כמשפחה אחת גדולה, כל ישראל אחים. הקורונה תיעלם מכאן, במוקדם או במאוחר, בעזרת השם יתברך במוקדם, אבל ההסתה, איייי... אותה הסתה, השנאה והקיטוב, תישאר כאן להרבה מאוד זמן, אם לא נעשה מעשה היום (!) ונעצור אותה".