אאא

עוד בימי החג, עת שרתה השלווה ברחובות המדינה וטרם פרוץ הזוועה ברחבי הארץ, עשרות ראשי ישיבות ורבני קהילות נטלו חלק במעמד המיוחד, יחד עם יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי, חברי הכנסת של התנועה והמועמדים למועצת העיר ב"ב מטעם התנועה • מרן הגר"ש מחפוד העיד בדבריו: "תדעו שכל דבר שהרב אריה דרעי עושה הוא עושה על דעת מועצת חכמי התורה וגם בבני ברק הוא עשה הכל על פי דעת חכמי התורה. הוא לא עשה שום דבר על דעת עצמו" • בדברים שנשא יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי אמר: ״ביקשנו מהם, אתם עושים רוטציות ביניכם, תכניסו אותו בבקשה גם לרוטציה. לצערי לא לקחו אותנו ברצינות, לכן עכשיו אנחנו צריכים להוכיח את כוחנו. אנחנו יכולים להגיע בעבודה טובה ל-9 מנדטים"

המונים מתושבי העיר הגיעו להשתתף במעמד המיוחד של שמחת בית השואבה המרכזית והקבלת פני רבו ברגל שהתקיים באולמי "ארמונות חן" בבני ברק בהשתתפות חברי מועצת חכמי התורה מרנן הגאון רבי שלמה בן שמעון והגאון רבי שלמה מחפוד, ובהשתתפות ראש ישיבת כסא רחמים הגאון רבי מאיר מאזוז והגאון רבי פנחס קורח מגדולי רבני יהדות תימן.

במעמד נטלו חלק גדולי ראשי הישיבות ורבני הקהילות - הגר"י אברג'ל, הגר"א אלחדד, הגר"י בן חמו, הגר"א דהאן, הגר"ה הלוי, הגר"א זכותא, הגר"מ זליכה, הגר"ד חיימוב, הגר"ש יונה, הגר"ל ישי, הגר"ש כהן, הגר"ש לוי, הגר"צ מאזוז, הגר"ש מוראדי, הגר"מ מזרחי, הגר"י מחבוב, הגר"מ נידאם, הגר"א סבאג, הגר"י עדס, הגר"ד עידן, הגר"ד פחימה, הר"ר פנחסי, הגר"ל פנחסי, הגר"י צארום, הגר"ש צדוק, הגר"מ קדוש, הגר"ג רביוב, הגר"י שושן, הגר"ש שמש, הגר"ע שרעבי והגר"י תופיק.

במעמד המיוחד השתתף יו"ר התנועה הרב אריה דרעי וכן השר יואב בן צור, ח"כ הרב אוריאל בוסו המועמד לראשות העיר בני ברק, ח״כ הרב ארז מלול, ח״כ הרב יונתן משריקי וחברי סיעת שס החדשים המועמדים למועצת העיר מטעם תנועת שס.

לאחר דברי פתיחה ע"י המנחה שקיבל את פניהם של מרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה וגדולי ראשי הישיבות, כובד לשאת דברים המועמד לראשות העיר בני ברק ח"כ הרב אוריאל בוסו שאמר בדבריו: "זכתה העיר בני ברק למעמד שהרבה שנים לא זכתה: ראי סביב עינייך וראי כולם נקבצו באו לך. זכינו שנמצא איתנו מחולל המהפכה בארץ ובעולם הרב אריה דרעי שליט"א, מרן רבי עובדיה יוסף זצ"ל ביחד איתך הקמתם את תנועת שס. הסתובבתי בחודש וחצי האחרונים כל יום בסליחות ובשבתות ברחבי העיר בני ברק ואמנם אין בעל הנס מכיר בניסו, אבל אני רוצה להגיד לך שהציבור הספרדי בעיר בני ברק הוא גדול בכמות ואיכות. זה משהו שאף פעם לא חלמנו שיהיה, כולם ברי אוריין. אשרינו שזכינו".

לאחמ"כ נשא דברים חבר מועצת חכמי התורה הגר"ש מחפוד שציין בדבריו ש"הרב אריה דרעי, יושב ראש התנועה, עושה לילות כימים בשביל הציבור הספרדי בארץ ובעולם ותדעו שכל דבר שהוא עושה הוא עושה על דעת מועצת חכמי התורה וגם בבני ברק הוא עשה הכל על פי דעת חכמי התורה. הוא לא עשה שום דבר על דעת עצמו. על כן אני יברך אותו שיהיה השם עמו בכל אשר הוא עושה".

בהמשך דבריו אמר הגר"ש מחפוד ש"כעת זה זמן שמחתנו חג הסוכות והיית אך שמח שמחת בחגך, ושמחה זו נובעת מעומק הלב של אמונתנו ותקוותינו שאנו מאמינים שהתקבלו תפילותינו ונמחלו עוונותינו, לכן שמחה זו בוקעת ועולה. ועוד יותר שמחתנו שכל בני התורה וכל הקהל הקדוש הזה כולם מתאחדים תחת תנועת שס".

בדברים שנשא רה"י הגר"מ מאזוז בפני ההמונים, דיבר בשבחה של האחדות וציין את יום פטירתם של הגאון מוילנא ושל רבי נחמן מברסלב תלמידו של הבעש"ט שיום הסתלקותם חל בחול המועד סוכות, ועל אף שהיו מתנגדים האחד לדרכו של השני, כל אחד כיוון לשם שמים והקב"ה מקבל את שניהם. "אף אנחנו היום צריכים להתאחד ביחד אשכנזים, חסידים וספרדים להרבות שם שמים שכל כוונתנו היא לשם שמים להרבות כבוד התורה".

לאחמ"כ כובד לשאת דברים יו"ר תנועת ש"ס ח"כ הרב אריה דרעי. בדבריו ציין שמה שמייחד אותנו שומרי התורה הוא הציות לדברי חכמים והנה על אף שהמצווה העיקרית בר"ה הוא תקיעת שופר והמצווה העיקרית בסוכות היא נטילת ארבעה מינים, חז״ל קבעו שאם ר"ה וסוכות חלים בשבת, לא תוקעים בשופר ולא נוטלים ארבעת המינים. למה? בגלל חשש רחוק שמא מישהו שלא יודע לתקוע ילך ויטלטל. בשביל חשש שיהודי אחד יעבור על דברי חכמים, חז"ל ביטלו את מצווה מדאורייתא. בשביל יהודי אחד. א"א לומר אז שיהודי אחד יטעה ושכל עם ישראל יקיים מצוות שופר. חז"ל לימדו אותנו שאין דבר כזה שמא אחד מישראל, אלא עם ישראל זה נשמה אחת גדולה ואם יש אחד שאולי יטעה ויכשל זה פוגם בכל נשמת ישראל ולכן ביטלו. אבל אנחנו גם רואים כאן מה כח החכמים ואיזה כח התורה נתנה לחכמים שבשביל החשש הכי קטן היה להם כח לבטל 2 מצוות מן התורה. כל התרבויות שבעולם נאבדו אבל רק עם ישראל חי וקיים וכל זה בזכות חכמי ישראל, וזה לא רק בתקופת התנאים והאמוראים אלא גם בזמננו אנו, הקב"ה נתן לנו את חכמי ישראל שאנו מצווים לשמוע לכל מה שהם אומרים ימין ושמאל". 

בהמשך הדברים אמר הרב אריה דרעי:

"אנו נמצאים במערכה לא פשוטה. הייתי אצל הגאון רבי משה צדקה וידוע שמקובל אצלו מאביו מרן רבי יהודה צדקה זצ"ל שלא לבחור בבחירות, ואמרתי לו שהוא מוכרח בשנים האחרונות להצטרף, אחרי שראינו מה הכח שיכול להיות לנציגים ברשות המקומית. יש להם כח יותר מחברי כנסת כי בסוף כל ההישגים שאפשר להביא הכל עובד דרך העיריות, אם זה בתלמודי התורה, ישיבות, בתי כנסת, ישיבות בין הזמנים והכל עובר דרך הישיבות, ומה קיבלנו עד היום שיריים של שיריים, ועכשיו ברוך השם פתחנו את העיניים"

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"היום בבני ברק הציבור הספרדי הוא 30 אחוז אם לא יותר. ועכשיו אנחנו לא רצנו לעיר בני ברק בגלל שרצינו. באנו ושלחנו שליחים וביקשנו: אתם עושים רוטציות ביניכם, תכניסו אותו בבקשה גם לגלגל של הרוטציה, וההבדל בינינו שאנחנו סיעה אחת גדולה ומאוחדת ולא מחולקים בתוך הסיעה לכמה סיעות."

"לצערי לא לקחו אותנו ברצינות, לכן עכשיו אנחנו צריכים להוכיח את כוחנו, ויש חשיבות גדולה עכשיו למועצת העיר, ולמה כי עכשיו הם החליטו שהם יחלקו כל אחד לפי הכח שלו במועצה, ועכשיו זה הזמן שלנו להוכיח לכולם שבגלל שאנחנו מאוחדים, סיעת ש"ס תהיה הסיעה הגדולה ביותר. כל מי שיודע בפעם שעברה היינו הספרדים 7 מנדטים וברוך השם הציבור הספרדי גדל והתפתח ואנחנו יכולים להגיע בעבודה טובה ל-9  מנדטים"

"אמרתי לרב צדקה שאביו רבי יהודה צדקה זצ"ל בשנת תשמ"ג היה הראשון שחתם על קול קורא להצביע לשס. שאלו אותו אבל הרב אומר לא להצביע בבחירות. אמר להם: לעיריות יש הבדל, כי שם אנחנו בסך הכל דואגים לבתי כנסת ותלמודי תורה ומקוואות. הוא היה הראשון שחתם עוד לפני מרן רבי עובדיה שחתם בתשמ"ד. אמר לי הרב משה צדקה: יש בעיה עם הרב דרעי הוא זוכר את הכל, אבל זו האמת.

"תראו מה קורה בירושלים שם נבחר משה ליאון שהוא לא מועמד מטעם שס אבל שס דאגה שהוא יבחר. תראו כמה פעילות יש שם, לא זכינו בבני ברק להנות מהדבר הגדול הזה וזה בגלל שהם מראש מחלקים ביניהם ואנחנו מקבלים רק את השיריים. אנחנו רוצים אחדות אבל אחדות זה שכולם מקבלים שווה בשווה ולא שחלק מרגישים מקופחים. אנחנו רוצים שוויון מלא בכל ולקבל מה שמגיע לנו לפי הכח שלנו, וזה שלנו להוכיח את הכח של הציבור הספרדי בבני ברק. חזקו ואמצו".