אאא

בעוד שעות ספורות הוא היה אמור לצאת מביתו לכיוון אולם השמחות שם הייתה אמורה להיערך שמחת נישואיו בשעה טובה ומוצלחת. בעוד שעות לא רבות הוא היה אמור לגשת אל חופתו כשהוא מלווה בידיו של אביו הגאון רבי יצחק יעקב אבלסון.

בואו נשמח את החתן היתום >>

כל זה היה אמור להיתרחש היום בערב, אך רק בסוף השבוע האחרון האב האהוב, הגאון שהעמיד תלמידים רבים הסתלק לשמי מעלה, הלך לעולמו לאחר יסורים קשים ומרים כשהוא מותיר אחריו משפחה שבורה ורצוצה, ללא משען ומשענת.

במשך תקופה ארוכה הלך אביהם ונחלש אך מעולם הוא לא התייאש, הוא נלחם כמו אריה והמשיך בשגרת יומו בהעמדת תלמידים ובהפצת תורה ויראה. ילדיו הרבים, חמישה עשר במספר עמדו סביבו כל העת, מתחזקים ומחזקים, מתחננים בפני בורא העולמים שלא ייקח מהם את אבא האהוב, אבא שכל החיים עומד שם לצידם. אלא שבמהלך היממה האחרונה נגזרה הגזירה והוא השיב את נשמתו ליוצרה כשהוא מותיר אחריו את רעייתו האלמנה שתחי' ושורה של יתומים מוכים ושבורים, דומעים ורצוצים.

בואו נשמח את החתן היתום >>

היום בערב הוא היה אמור להינשא אך במקום זאת הוא יושב שבעה, דש בגדו קרוע ועיניו זולגות דמעות ללא הפוגה. הוא צעיר לימים אך כעת הוא מבין שהוא נותר ממש לבד, אין מי שילווה אותו לחופה, אין מי שידאג להוצאות הנישואין הכבדות ובעצם אין מי שידאג לו. אם לא די בזה, אח נוסף היה אמור להינשא בעוד כשבועיים אך גם הוא יצעד אל החופה לבד, ללא אב, ללא אבא שתומך, ללא אבא שדואג.

הסיפור הזה חייב לעשות משהו, חייב לגרום לנו לפתוח את הלבבות ולסייע למשפחה השבורה הזו. כיצד הם יתחתנו? כיצד הם יקימו את ביתם? זה הרי נורא ואיום, במקום שאבא ילווה אותם לחופה, הם ליוו אותו בדרכו האחרונה, במקום שאבא יברך אותם ביום שמחת ליבם, הם אומרים קדיש בדמעות שליש. הקליקו כאן וכעת ותסייעו ליתומים שיזכו להתחתן בכבוד.

בואו נשמח את החתן היתום >>

כיכר בשיתוף קופת העיר