אאא

בהגרלת לוטו שהתקיימה ביום שלישי ה‏־28/11/2023 זכה זוכה יחיד בפרס הראשון בלוטו בסך 20 מיליון ₪. הזוכה הגיע לבית מפעל הפיס יומיים לאחר ההגרלה ופגש את אנשי מפעל הפיס.

 הזוכה, גבר בשנות ה־40 לחייו, עלה ארצה בשנות ה‏־90 מתוך מניעים אידיאולוגיים והשתכן במרכז הארץ, הקים משפחה ועוסק בתחום הפיננסים.

 "אני נוהג להשתתף בהגרלת הלוטו רק כשהפרס גבוה במיוחד", ציין הזוכה והוסיף: "כך שיוצא שאני ממלא טופס לכל היותר 6-5 פעמים במהלך השנה, ומשקיע בטופס לא יותר מ־30 ₪".

 שבוע לאחר תחילת מלחמת "חרבות ברזל" גויס הזוכה בצו 8 והיה רחוק ממשפחתו במשך ימים רבים. "ביום קיום ההגרלה, יצאתי בערב לחופשה בבית. בדרך הביתה חלפתי ליד דוכן מפעל הפיס וראיתי את גובה הפרס הראשון. משהו 'דיגדג' לי לעצור ולמלא טופס. לא יודע בדיוק להסביר, אבל הייתה לי תחושה פנימית שכרגע זה מה שאני אמור לעשות, וכך היה. החניתי את הרכב ויצאתי למלא טופס. מילאתי טופס בן 10 טבלאות ואת המספרים בחרתי באופן אקראי לחלוטין, בלי לחשוב יותר מדי או שתהיה להם משמעות כלשהי עבורי".

 הזוכה המשיך לשחזר: "יום למחרת הייתי עסוק טרוד בענייני היומיום, שכחתי בכלל שמילאתי טופס לוטו. נזכרתי שיש לי טופס בארנק רק כשעברתי ברחוב שוב ליד דוכן מפעל הפיס, והפעם ראיתי שגובה הפרס ירד ל־5 מיליון ₪. הבנתי שיש זוכה, ואף השתעשעתי עם עצמי במחשבה שהזוכה הוא אני".

הזוכה בדק את הטופס בשעות הערב של יום רביעי. "אשתי כיום עסוקה מעל הראש בהתנדבויות. היא מגיעה מותשת בערבים הביתה, ויוצא שהיא הולכת לישון יחסית מוקדם. בזמן שאשתי נכנסה לחדר השינה, בדקתי עם עצמי את טופס הלוטו. הטופס הכיל למעשה שתי זכיות – הפרס הראשון (20 מיליון ₪) והפרס השמיני (10 ₪). מייד קפצתי מהספה, רצתי לחדר השינה לבדוק שאישתי עדיין ערה. למזלי היא עוד לא נרדמה. ניגשתי אליה ונישקתי אותה. היא פקחה עיניים והיתה מאוד מבוהלת. מיד הרגעתי אותה שסוף סוף יש חדשות טובות.  'אני רוצה שתבדקי את טופס הלוטו, יש מצב שזכינו'. אשתי גלשה לאתר מפעל הפיס וביחד עברנו על הטבלאות בטופס. תחילה הופיעה הטבלה שזכתה ב־10 ₪ ואשתי אומרת לי: 'בשביל 10 ₪ אתה מעיר אותי?'. מהר מאוד היא ראתה, בטבלה מתחת, שניחשתי את כל ששת המספרים והמספר החזק – ואני הוא הזוכה היחיד בהגרלה!".

 "מיותר לציין שבאותו לילה, לא אני ולא אשתי הצלחנו לעצום עין ולישון. ישבנו ודיברנו בינינו מה עושים. אשתי שאלה אותי מה הדבר שאני הכי רוצה עכשיו. הדבר היחיד שעלה לי בראש הוא שאני רוצה לרכוש לעצמי מכשיר טלפון נייד חדש, כי הקיים כבר מקרטע, ואני שבועות דוחה את הרכישה. למעשה הבנתי שכבר יש לי את הדברים החשובים בחיים – אישה מדהימה, ילדים מוצלחים, בית, עבודה. לא חסר לנו כלום".

 יחד עם אשתו, בסופו של דבר הזוכה קיבל החלטה. "אני מרגיש שנבחרתי כדי לעשות טוב, ולכן חלק מכספי הזכייה יילכו למטרות צדקה ולמעשים טובים. את היתרה אנחנו נפקיד בתוכנית חיסכון בבנק. אנחנו לא מתכוונים לכסות את המשכנתא, וכרגע גם לא מתכוונים לספר לאף אחד בדבר הזכייה, גם לא לילדים. הכל עדיין טרי, והמצב הכללי במדינה לא פשוט. אני לא מרגיש שזה הזמן המתאים לצאת לחופשה חלומית או לרכוש נכס נוצץ מנקר עיניים, זה פשוט לא אני".

כיכר בשיתוף מפעל הפיס