אאא

"עם שלם" - זהו שמה של תנועה חדשה שמקים חבר-הכנסת הרב חיים אמסלם, שמדגיש הבוקר כי לא מדובר בתנועה פוליטית וכי הוא לא פורש מש"ס.

אמסלם סיפר בראיון לתוכנית הבוקר של ערוץ 2 כי "אנשים שלקחו יוזמה והדפיסו סטיקרים והדביקו אותם בת"א, אמסלם - העם איתך מאחוריך, אז כולם שולחים לי הודעות – ´יש לנו שם לתנועה שלך למפלגה העתידית".

הרב אמסלם שרטט קווים לדמותה של המפלגה החדשה: "כן לשמור על האורתודוכסיה כמו שאני רוצה, ויחד עם זאת לתת למי שרוצה לחיות במדינה הזאת איך שהוא רוצה ולאפשר לו את כל הכלים בלי שתכפה דעתך עליו ובלי שהוא יכפה דעתו עליך".

הרב חיים אמסלם, כך נדמה, אינו עוצר. חרף הדחתו מש"ס הוא שוב אחראי לשורת התבטאויות שנויות במחלוקת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אתמול", הוא מספר, "מישהו שלח לי בקשה ושאל: כבוד הרב מה דעתך על קבורה אזרחית?´ השבתי לו: מצוות הקבורה היא כבוד המת אבל כבודו של אדם רצונו ואם המת מצווה אותך לפני המות שהוא רוצה דבר מסויים, יש הלכה יותר חזקה שמצווה לקיים דברי המת.

"ולכן, כשציווה שחקן הכדורגל אבי כהן לתרום את אבריו להצלת חיי נפש, שזו מצווה לכשעצמה, יש רבנים שאני לא יודע מי הסמיך אותם או מי נתן להם את הסמכות שאמרו לא לתרום את האברים – הם עברו על מצווה חשובה לשמוע את דברי המת".

ומה באשר לנישואין אזרחיים? גם כאן, הרב אמסלם מספק תשובה מפתיעה וקשה לעיכול.

"אם אין מוצא אחר ואלטרנטיבה אחרת, ודאי שצריך נישואין אזרחיים. מה אתה רוצה להשאיר אנשים תלושים לא פה ולא שם? אני רוצה שכל מי שרוצה להתחתן במדינה הזו יעשה זאת בדרך ההלכתית המועדפת בשבילי, אבל אני לא רוצה תמיד להגיד ´לא´ ולא למצא פתרון."